Zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium

Főoldal - Hírek

Zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium

Alapítva: 1895
Pro Urbe Díj
: 1980 és 2008, Pedagógiai Nívódíj: 1996
Cím: 8900 Zalaegerszeg, Rákóczi u. 30., e-mail: zrinyi.titkarsag@zmgzeg.sulinet.hu, telefon/fax: 92/313-490
OM-kód
: 037 632, tankerületi kód: ZA 2101, Zalaegerszegi Tankerületi Központ számlasz.: 10049006-00331377

Google Maps

Hírek, események

XXIX. NEMZETKÖZI MAGYAR MATEMATIKAVERSENY
A XXIX. nemzetközi magyar matematikaverseny
várhatóan 2021. március 12-16. között kerül megrendezésre.

Havi program, nevezési határidők

Menza hírek

Versenyeredmények:   OKTV,   Egyéb versenyek

Segédlet a beiratkozáshoz

Zrínyi 125-400 program- és kiadványnaptár

Megvásárolható jubileumi emléktárgyak

Új lap - 1

Az osztályozó és a különbözeti vizsgák időpontjai (frissítve 2020. aug. 05.)

Írásbeli vizsgák: 2020. augusztus 24. 9:30 órától
Szóbeli vizsgák: 2020. augusztus 24. 14:00 órától

A vizsgák terem- és időbeosztása

Új lap - 1

Álláspályázatok

  • Pályázati kiírás kémia-bármely szakos középiskolai tanár munkakör betöltésére.
  • Pályázati kiírás biológia-bármely szakos középiskolai tanár munkakör betöltésére.
  • Új lap - 1

    Nemzetközi versenyeredmény


    Pácsonyi Péter (12.N) végzős tanítványunk bronzérmet nyert az Európai fizikai diákolimpián (EuPhO), amelyet az idén 57 ország 5 fős csapatainak részvételével on-line módon rendeztek meg július 20.-27. között.
    Felkészítő tanára: Pálovics Róbert
    Gratulálunk a kiemelkedő eredményhez!
    Új lap - 1

    Nyári ügyeletek az iskolában

    Ügyeleti időpontok:
    2020.07.08. 08:00-13:00
    2020.07.22. 08:00-13:00
    2020.08.05. 08:00-13:00
    2020.08.19. 08:00-13:00

    Új lap - 1

    Egykori tanulónk az animációs szakma legrangosabb eseményén díjat vett át

    A Németh Viktort is foglalkoztató magyar Digic Pictures stúdió díjat nyert az idei (47. alkalommal átadott) Annie-díjátadó gálán a televízióra vagy médiára készült legjobb FX (digitális látványeffektus) kategóriában. A budapesti cég vezetője és az iskolánkban érettségizett Németh Viktor (művészeti vezető) személyesen vette át az elismerést az év elején Los Angelesben.
    Tudósítások:
    Annie-díjas animáció - ZTV Híradó 2020-06-23 (youtube)
    Magyarok is nyertek az Annie-díjátadón - hvg.hu
    Új lap - 1

    9-10. évfolyamosok, figyelem!

    A szakmai berkekben kis OKTV-nek nevezett Arany János Irodalmi Versenyre a következő tanévben a következő művekből kell készülni. Csatolmány (olvasmánylista)
    Jó felkészülést kívánunk!
    Új lap - 1

    Beiratkozás a 2020/21. tanévre

    A beiratkozással kapcsolatos részletes téjékoztató ezen a linken található!
    Új lap - 1

    Rendhagyó helyszínen adtuk át a végzőseinknek az érettségi bizonyítványokat

    2020. június 11-e és 15-e között mindhárom leérettségizett osztályunktól elbúcsúztunk. A 12.A diákjai csütörtökön, a 12.B tanulói pénteken, a 12.N végzősei pedig hétfőn kapták meg az érettségi bizonyítványukat. Az ünnepélyes ceremónia helyszíne – rendhagyó módon – az iskola Rozsnyói Sándor Tornacsarnoka volt.
    12.A
    12.B
    12.N
    Új lap - 1

    Újságcikk a pedagógusnap alkalmával Stárics Roland igazgatóhelyettessel, Molnár Bence végzős tanulóval és édesanyjával, Skapér Ibolyával

    Az újságcikk itt olvasható!
    Új lap - 1

    Televíziós tudósítás a Vigyázz, kész, pénz pénzügyi vetélkedőn elért sikerekről

    A videó itt megtekinthető! (youtube)

    A Vigyázz, kész, pénz pénzügyi vetélkedő országos döntőjén

    5-6. osztályos kategóriában
    2. helyezett a Szerencsetallérok csapata: Kiss Anna Zsófia, Peterka Lilla, Szijártó Nóra, Szili Magda, Tornyos Hanna (5.N)
    (tanáruk: Rinfel Mónika)

    Pénzügyi Tudatosság Fejlesztéséért Díj

    Molnár Bence és Fregán Doroti (12.N) elnyerte a Pénzügyminisztérium a Pénzügyi Tudatosság Fejlesztéséért Díját.
    A díj a pénzügyi tudatosság fejlesztése során kimagasló tevékenységet végző, vagy kiemelkedő teljesítményt nyújtó, vagy kivételes, egyedi eredményeket elérő diákot hivatott elismerni.

    Új lap - 1

    A Nyelvtudással az Egységes Európáért Alapítvány és az ECL Nyelvvizsgarendszer országos nyelvvizsga versenyén

    Angol nyelv C1 szint (felsőfok):
    2. helyezett: Bubics Gergely Dániel 10.N
    (tanára: Bajnóczy Zoltán)

    Német nyelv B2 szint (középfok):
    1. helyezett: Maurer Nóra 10.B
    (tanára: Lőrincz István)
    2. helyezett: Székedi Péter 9.B
    (tanára: József Attila)
    3. helyezett: Jóna Rozina 11.B
    5. helyezett: Török Sára Júlia 10.B
    (tanáruk: Lőrincz István)

    Német nyelv C1 szint (felsőfok)
    4. helyezett: Sepsi Csombor Márton 11.A
    (tanára: Bertók Éva)
    6. helyezett: Simon Franciska 11.B
    (tanára: Lőrincz István)

    Új lap - 1

    Hebe+ négyfordulós német B2 országos levelező csapatversenyen

    7. helyezett csapat: Wagner Dominik, Szalay Réka, Deák Eszter 10.N
    (tanáruk: Gergelics Zsolt)

    Hebe+ négyfordulós német A1 országos levelező csapatversenyen

    10. helyezett csapat: Simon Lolita, Szentes Gréta, Zsenák Csaba Bendegúz 9.A/ny
    11. helyezett csapat: Varga Barnabás, Biczó Bence, Horváth Bálint Benedek 9.A/ny
    (tanáruk: Gergelics Zsolt)

    Hebe+ négyfordulós angol Junior 1 országos levelező csapatversenyen

    9. helyezett csapat: Péntek-Takács Laura, Salamon Sára, Kustán Alexandra 7.N/1
    21. helyezett csapat: Mészáros Ágoston 7.N/1, Tóth Bertold 7.N/2, Zalavári Huba 7.N/2
    (tanáruk: Gergelics Zsolt)

    Titok Kft. angol nyelvi országos levelező csapatversenyen

    26. helyezett csapat: Salamon Sára, Péntek-Takács Laura, Kustán Alexandra, Czigány Emma 7.N/1
    (tanáruk: Gergelics Zsolt)

    Új lap - 1

    A Zrínyi Ilona matematikaversenyen

    6. évfolyamon
    döntőbe jutott: Wolf Erik 6.N
    (tanára: Schneider János)

    9. évfolyamon
    25. helyezett: Simon Dániel 9.A
    (tanárai: Benke Barbara, Kiss Zsolt)

    11. évfolyamon
    20. helyezett: Horváth Ádám 11.A
    (tanárai: Kovács Tibor, Pálovics Róbert)

    12. évfolyamon
    6. helyezett: Czett Mátyás 12.N
    (tanára: Benke Barbara)

    Új lap - 1

    A Szebenyi Mária emlékversenyen

    8. évfolyamon
    7. helyezett: Kiss Botond Attila 8.N
    (tanára: Tölgyesné Kovács Katalin)

    9. évfolyamon
    1. helyezett: Schneider Dávid 9.N
    2. helyezett: Tar Marcell 9.B
    3. helyezett: Horváth Alexandra 9.N
    (tanáruk: Tölgyesné Kovács Katalin)

    10. évfolyamon
    4. helyezett: Molnár Julianna 10.A
    (tanára: dr. Bóbics Lilla)

    11-12. évfolyamon
    1. helyezett: Horváth Csaba Bence 12.B
    (tanárai: Tölgyesné Kovács Katalin, Egyedné Krizmanics Ildikó)
    2. helyezett: Schneider Anna 11.N
    (tanára: Tölgyesné Kovács Katalin)
    3. helyezett: Horváth Hanna 11.N
    (tanára: Tölgyesné Kovács Katalin)
    3. helyezett: Nátrán Péter 11.A
    (tanárai: dr. Bóbics Lilla, Tölgyesné Kovács Katalin)
    4. helyezett: Gasparics Angelika 11.B
    (tanárai: Tölgyesné Kovács Katalin, Egyedné Krizmanics Ildikó)
    4. helyezett: Kósa Kata 11.N
    (tanára: Tölgyesné Kovács Katalin)
    5. helyezett: Hoffmann Ádán 11.N
    (tanáruk: Tölgyesné Kovács Katalin)

    Új lap - 1

    Újságcikk Horváth Attilával, gimnáziumunk 2020-ban PRO-URBE Zalaegerszeg-díjas igazgatójával

    Az újságcikk itt olvasható!
    Új lap - 1

    Országos online 24 órás vetélkedő – „Aludj máskor”

    2020. június 6-án és 7-én – a járványhelyzet miatt – online környezetben került sor az Országos online 24 órás vetélkedőre, melyen iskolánk csapata a 6. helyezést érte el. A Fekete Levente Máté (11.N) és Molnár Luca Zsuzsanna (11.N) csapatkapitányok által vezetett csapat tagjai voltak: Bakonyi Dóra (10.N), Belső Mátyás (11.A), Gecseg Bence (9.A), Fébert Tamás (10.N), Horváth Alexandra (9.N), Horváth Csongor (9.N), Horváth Iván (9.N), Jandó Flóra (10.N), Kistüttősi Ákos (9.N), Kovács Sára (9.N), Kováts Dorottya (9.N), Nagy Flóra (9.A), Rakos Gergő (9.A), Simon Dániel (9.A), Sümegi Géza (11.N), Tiboly Benedek (9.N), Török Anna Zsófia (9.N), Turopoli Tibor (9.N).
    Új lap - 1

    Az Abacus matematikai lapok 2019/2020. tanév eredményei

    A matematika pontversenyen
    5. évfolyamon aranyfokozatú dicséretben részesült
    Jákli Illés Adorján 5.N
    5. évfolyamon bronzfokozatú dicséretben részesült
    Döbrentei Csanád, Babos Máté, Kiss Anna Zsófia 5.N
    (tanáruk: Novákné Bosits Csilla)
    6. évfolyamon ezüstfokozatú dicséretben részesült
    Szabó Bálint 6.N
    6. évfolyamon bronzfokozatú dicséreteben részesült
    Sárecz Bence 6.N
    (tanáruk: Schneider János)
    7. évfolyamon bronzfokozatú dicséretben részesült
    Salamon Sára 7.N/1
    (tanára: Kulcsárné Jordán Ildikó)

    A fizika feladatmegoldó pontversenyen
    7. évfolyamon
    5. helyezett: Toplak Ágnes 7.N/2
    7. helyezett: Goldfinger Blanka 7.N/2
    (tanáruk: Pálovics Róbert)
    9. helyezett: Péntek-Takács Laura 7.N/1
    (tanára: Dr. Bóbics Lilla)
    8. évfolyamon
    1. helyezett: Horváth Zsóka 8.N
    (tanára: Dr. Bóbics Lilla)

    Új lap - 1

    A Varga Tamás matematikaverseny országos döntőjén

    7. évfolyamon
    28-32. helyezett: Goldfinger Blanka 7.N/2
    (tanára: Pálovicsné Tusnády Katalin)

    Döntőbe jutottak: Czigány Mátyás 7.N/1 és Horváth Zsóka 8.N osztályos tanulók

    Új lap - 1

    A Varga Tamás matematikaverseny megyei fordulóján

    7. évfolyamon
    1. helyezett: Goldfinger Blanka 7.N/2
    (tanára: Pálovicsné Tusnády Katalin)
    3. helyezett: Czigány Mátyás 7.N/1
    (tanára: Kulcsárné Jordán Ildikó)

    8. évfolyamon
    3. helyezett: Horváth Zsóka 8.N
    (tanára: Benke Barbara)

    Új lap - 1

    Versenyeredmény

    Az Öveges József Kárpát-medencei fizikaverseny megyei döntőjében
    1. helyezett: Horváth Zsóka 8.N
    (tanára: Dr. Bóbics Lilla)

    Az Öveges József Kárpát-medencei fizikaverseny országos döntőjében
    II. díj (8. helyezett): Horváth Zsóka 8.N
    (tanára: Dr. Bóbics Lilla)

    Új lap - 1

    Kedves Végzős Diákjaink!

    A Zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium vezetősége ezúton tájékoztat Benneteket az érettségi bizonyítványok ünnepélyes átadásával kapcsolatos tudnivalókról. A tájékoztatót itt olvashatjátok.
    Új lap - 1

    Sipos Mária iskolapszichológus fogadóórái

    Június 4. 15-17 óráig
    Június 11. 15-17 óráig
    Június 15. 18-20 óráig
    Június 22. 18-20 óráig
    Jelentkezés: siposmaria.korhaz@gmail.com címen.
    Új lap - 1

    Pedagógusnapi köszöntés

    Pedagógusnapi köszöntés rendhagyó módon, videó formájában. Dr. Kocsis Gyula, az iskolaszék és az intézményi tanács elnöke, valamint Bodrogi Klaudia, a szülői munkaközösség vezetője köszönte meg a nevelőtestület tagjainak e tanévi munkáját és a digitális munkarendben tanúsított helyállását. A diákság két képviselője, Harmath Enikő Eszter (11.N) és Weinhoffer Péter Tibor (11.B) pedig versekkel fejezte ki háláját pedagógusainknak.
    (A videók a képekre kattintva nyílnak meg.)


    Új lap - 1

    Versenyeredmény

    Pácsonyi Péter 12.N osztályos tanuló 2. helyezést ért el a Kunfalvi Rezső Olimpiai Válogatóversenyen. Péter ezzel az eredményével tagja lett annak az 5 fős csapatnak, amely hazánkat képviseli az Európai Fizikai Diákolimpián (EuPho).
    Új lap - 1

    Megemlékeztünk a nemzeti összetartozás napjáról

    2020. június 4-én rendhagyó módon emlékeztünk meg a trianoni békediktátum aláírásának 100. évfordulójáról. Idén – a korábbi évektől eltérően – nem a Határtalanul pályázattal egybekötött iskolai diákműsor szolgált múltidézésül, hanem egy, a digitális munkarendhez illeszkedő testvériskolai videóbeszélgetés adta a nemzeti összetartozás napjáról való megemlékezés alapját. Az erdélyi Bolyai Farkas Líceum vezetőségével felidéztük a testvériskolai kapcsolatunk legemlékezetesebb „állomásait” és megerősítettük szándékunkat, hogy a jövőben is sokoldalúan és aktívan együtt kívánunk működni. Erre a következő tanévben is biztosan nyílik lehetőség (pl. Határtalanul kirándulások, Nemzetközi Magyar Matematikaverseny). A videóbeszélgetést Karinthy Frigyes: Levél kisfiamnak – Trianon emléknapjára című prózájával zártuk, melyet részletek formájában négy tehetséges diákunk adott elő. A videó itt érhető el.

    A videó elkészítésében Gutai Frank 11.A, Kósa Gergely 11.N, Kósa Panna 12.A, Weinhoffer Péter Tibor 11.B és Pintér Kristóf 11.N (technikai munkák) működtek közre.
    A rendhagyó nemzeti összetartozás napi program ötletgazdája és koordinátora Stárics Roland igazgatóhelyettes úr volt.

    A videókonferencia a ZAOL-on is olvasható „Videókonferencia a Zrínyi-gimnázium és a marosvásárhelyi Bolyai-líceum között” címmel.


    Fotó: Arany Horváth Zsuzsa (Zalai Hírlap / Zaol)

    Online tisztelgés - ZTV Híradó

    A nap folyamán Horváth Attila igazgató úr, Schneider János és Stárics Roland igazgatóhelyettes urak, valamint a diákság képviseletében Baksa Natália DÖK-elnök helyezett el koszorút a zalaegerszegi országzászló emlékműnél.


    Új lap - 1

    Köszönetnyilvánítás a digitális munkarenddel kapcsolatban

    Kedves Diákjaink! Tisztelt Szülők!

    A Zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium nevelőtestülete ezúton fejezi ki köszönetét tanulóink és szüleik irányába a digitális munkarend idején pedagógusainkkal szemben tanúsított együttműködő magatartásért és támogató hozzáállásért.
    Örömmel tölt el bennünket, hogy összefogva, közösen, sikeresen vettük az előre nem látott, váratlan oktatói-nevelői kihívást. Külön köszönjük a szülők és a Szülői Munkaközösség megértő türelmét, felelősségteljes és segítőkész tevékenységét a 2020. március 16-a óta zajló tanítási-tanulási folyamatban.
    „A tanítás csak információt tölt a fejekbe, de a nevelés: növel.
    Nem mennyiséget ad, hanem minőséget.
    Segít egy rózsának igazi rózsává válni.
    És egy gyereknek megtalálni és kibontani önmagát.”
    (Müller Péter)

    A gimnázium nevelőtestülete nevében:

    Horváth Attila

    igazgató

    Új lap - 1

    A Pénzokos kupa regionális döntőjén

    1. helyezett a Pont velünk csapat: Kaszás Viktória, Bednárik Botond (7. N/2), Kiss Botond Attila (8. N)
    (tanáruk: Rinfel Mónika)

    A Vigyázz, kész, pénz pénzügyi vetélkedő regionális döntőjén

    az 5-6. osztályos kategóriában
    1. helyezett a Szerencsetallérok csapata: Kiss Anna Zsófia, Peterka Lilla, Szijártó Nóra, Szili Magda, Tornyos Hanna (5. N)
    (tanáruk: Rinfel Mónika)

    A Pénzokos kupa országos döntőjén

    1. helyezett a Pont velünk csapat: Kaszás Viktória, Bednárik Botond (7. N/2), Kiss Botond Attila (8. N)
    (tanáruk: Rinfel Mónika)

    Új lap - 1

    A Kecske Kupa Csapatverseny eredményei

    (A verseny szervezőbizottsága úgy döntött, hogy a verseny végeredményét az 1. forduló eredményei alapján hirdeti ki.)

    5.N osztály
    7. helyezett: Iván Vivien, Büki Hanna, Szijártó Nóra, Pete Zoé Eliza
    14. helyezett: Jákli Illés Adorján, Zámolyi Kira, Zámolyi Norbert, Apró Barnabás
    35. helyezett: Hegedüs Márton, Babos Máté, Gasparik Máté Gábor, Széll Róbert
    (tanáruk: Novákné Bosits Csilla)

    7.N/2. osztály
    39. helyezett: Bednárik Botond, Goldfinger Blanka, Tompos Ábel, Tornyos Lilla
    (tanáruk: Pálovicsné Tusnády Katalin)

    9.N osztály
    4. helyezett: Györgyfalvai Ádám, Schneider Dávid, Tompos Gábor, Varga Bálint
    28. helyezett: Csordás Dániel Ernő, Horváth Csongor, Kistüttősi Ákos, Tiboly Benedek
    (tanáruk: Kulcsárné Jordán Ildikó)

     Új lap - 1
    Office 365 ingyen - diákoknak és tanároknak

      Regisztráció és letöltés

    Hírek archívum


    www.zmgzeg.sulinet.hu
    Látogatók 2020. jan. 1. óta
    (Pageviews: a megnyitott oldalak száma)
    Flag Counter