Zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium

Főoldal - ECL-nyelvvizsga

ECL nyelvvizsga

Aktuális hírek

Sikeres komplex vizsga: egy vizsgaidőszakon belül mind a négy mért készségből minimum 40%-os teljesítmény, és a négy készség eredményének minimum 60%-os átlaga.

Az ECL nyelvvizsgákon az írásfeladat megoldásához engedélyezett a nyomtatott egy- és kétnyelvű szótárak használata.

Kérjük vizsgázóinkat, hogy elsősorban online módon jelentkezzenek, és ügyeljenek adataik helyes felvitelére. Online jelentkezőink igény esetén az ecl-zmgzeg@freemail.hu e-mail címen a jelentkezési határidőig nevezhetnek meg szóbeli vizsgapartnert.
A vizsgaidőpontokról és helyszínekről a nyelvvizsgák előtt e-mailben küldünk értesítést, kérjük ellenőrizze spam fiókjába érkező leveleit is.

Jelentkezési lap (Zrínyi Miklós Gimnázium) letöltés

A nyelvvizsga eredményei megtekinthetők a www.ecl.hu webhelyen.
Az eredmények megtekintése

Nyelvvizsga időpontok 2020

Vizsgaszabályzat

Aktuális vizsgára jelentkezési információk

Jelentkezés a 2020. decemberi ECL nyelvvizsgákra:
csak az intézmény saját tanulói jelentkezhetnek papír alapú jelentkezési lapon

A járványhelyzet miatt a Zrínyi Miklós Gimnáziumban 2020. december hónapban szervezett B2 és C1 szintű ECL nyelvvizsgákra csak az intézmény saját tanulói jelentkezhetnek. Erre a vizsgaidőszakra csak papír alapú jelentkezést tudunk elfogadni, az on-line jelentkezés szünetel. Jelentkezési lapok innen is letölthetők, illetve a titkárságon is beszerezhetők. A jelentkezési lapokat a megjelölt határidőig a titkárságon lehet leadni. A vizsgadíjrészek utalása és az utalási igazolások leadásának módja változatlan.

ECL vizsgára nem csak mint komplex vizsgára lehet bejelentkezni, a vizsgázó választhatja csak a szóbeli (hallás utáni értés és szóbeli kommunikáció), vagy csak az írásbeli (olvasott szövegértés és írásbeli kommunikáció) vizsgát.

Az ECL nyelvvizsga szintjei

"A2" szint (kezdő)
"B1" szint (akkreditált alapfok)
"B2" szint (akkreditált középfok)
"C1" szint (akkreditált felsőfok)

A Zrínyi Miklós Gimnázium ECL Nyelvvizsgahely elérhetőségei

Vizsgahely neve: Zrínyi Miklós Gimnázium ECL nyelvvizsgahely
Szakmai vizsgahelyvezető: Lőrincz István
Cím: 8900 Zalaegerszeg, Rákóczi u. 30.
Telefonszámok: 92/313-490 és 92/596-405
E-mail: ecl-zmgzeg@freemail.hu

Jelentkezés

Online: a www.ecl.hu honlapon vagy
személyes jelentkezés (jelentkezési lappal): a Zrínyi Miklós Gimnázium titkárságán
Jelentkezési lap
(Zrínyi Miklós Gimnázium) letöltés

Vizsgadíjfizetés, számlaigénylés

Tájékoztató

Hasznos ECL-webhelyek

További információk és online jelentkezés
Az ECL nyelvvizsga részei
Online mintatesztek
Témakörök
Értékelés
Esélyegyenlőség
Vizsgaszabályzat
Jelentkezési lap
Egyedi eljárás kérelem
Halasztási kérelem
Felülvizsgálati/újraértékelési kérelem
Megtekintési kérelem
Hibás bizonyítvány cseréje kérelem
Elveszett bizonyítvány pótlása

Egyéb tudnivalók

Felülvizsgálat
A vizsgázó a http://ecl.hu/felulvizsgalat/ weblapról letölthető nyomtatványon kérhet felülvizsgálatot, amely eljárás során ellenőrzik, nem történt-e számolási hiba és megvizsgálják, előfordult-e jogszabálysértés az értékelés során. Ez az eljárás ingyenes.

Amennyiben a vizsgázó újraértékelést kér, akkor harmadik értékelőhöz kerül a dolgozata vagy hangfelvétele, és az általa adott szakvélemény alapján történik a kérelem elbírálása. Ez az eljárás díjköteles: újraértékelendő készségenként 2500 Ft-ot kell fizetnie a vizsgázónak. Az összeget az űrlapon megadott számlaszámra átutalva tudjuk csak elfogadni. A kérelem beadásának határideje: az internetes eredményközléstől számított tizenötödik nap.

Megtekintés
A megtekintésért egységesen 2000 Ft-ot kell fizetni, ezt az ECL Központban, személyesen, a konzultáció napján intézheti a vizsgázó. Az erre vonatkozó űrlap a http://ecl.hu/megtekintes/ weblapon található.

Írásbeli vizsga

Hallás értés vizsga

Szóbeli vizsga

www.zmgzeg.sulinet.hu